Latvijas Radio bigbends

Parīzes džeza vakars ar Pjēru Bertrānu


Latvijas Radio bigbends, franču džeza leģenda Pjērs Bertrāns (Pierre Bertrand) un dziedātāja Paloma Pradāla (Paloma Pradal) uzburs Parīzes bohēmas atmosfēru īpaši šim kolektīvam rakstītos skaņdarbos, kas apkopoti jaunizdotā albumā “Les Nuits De Montparnasse” (“Monparnasas naktis”).

Pjērs Bertrāns ir komponists, saksofonists, flautists un kompozīcijas profesors, kura daiļrade ietver neskaitāmus jaundarbus un aranžējumus dažādiem sastāviem, kā arī mūziku kinofilmām un izrādēm. Viņa albums "JOY", kas izdots prestižās ierakstu kompānijas Cristal Records - Sony Music paspārnē, 2017. gadā kategorijā "Gada labākais ieraksts" ieguvis augstāko apbalvojumu valstī – ‘’Victoire du Jazz’’.

Albums “Les Nuits De Montparnasse”,  kurā Latvijas Radio bigbends kopā ar viessolistiem ieskaņojuši speciāli šim notikumam komponētus Pjēra Bertrāna jaundarbus, ierakstīts 2019. gadā Parīzē un romantiskā Biskajas līča mazpilsētā Rošforā, un tagad tas klausītājiem pieejams ne tikai taustāmā - vinila formā, bet arī digitāli, populārākajos straumēšanas servisos.

Līdzās Bertrānam un bigbendam uz skatuves kāps vēl viena no ieraksta dalībniecēm, jaunā un spilgtā franču dziedātāja Paloma Pradāla - multimāksliniece, kura savā radošajā darbībā savieno gan šansona un flamenko, gan hiphopa, elektroniskās un pasaules mūzikas valodas.

Koncertā klausītāji tiks aizvesti 100 gadus senā pagātnē, pastaigā pa Monparnasas šaurajām ieliņām 20. gadsimta trakajos 20. gados, kad Parīzē valdīja prieks un bohēma, māksla un mūzika, un likās - ir iespējams it viss! 

 

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle 

23. April, 19:00
DZINTARI CONCERT HALL