Latvijas Radio bigbends

Dzintaru koncertzāles Vasaras Sezonas atklāšanas koncerts


Dzintaru koncertzāles vasaras sezona 28. maijā plkst. 20.00 tiks atklāta ar vērienīgu koncertu, kurā dzirdēsim popmūzikas leģendu Maikla Džeksona, Stinga, Earth Wind & Fire, Al Jerreau, kā arī Raimonda Paula un Gunāra Rozenberga kompozīcijas pavisam jaunos aranžējumos izcilu mūziķu sniegumā. Līdzās Latvijas Radio bigbendam, Raimondam Paulam un Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim uz skatuves kāps amerikāņu džeza dīva Čaina Mozes (China Moses), nepārspējamais Intars Busulis un daudzsološā dziedātāja Grēta Grantiņa.

Čaina Mozes ir Francijā rezidējoša amerikāņu dziedātāja, slavenās džeza mūziķes Dī Dī Bridžvoteras meita, kura jau 16 gadu vecumā laidusi klajā savu pirmo singlu. Muzikālās karjeras laikā izdevusi piecus solo albumus un piedalījusies vairāk nekā 20 citu mūziķu ierakstos. Mūzikas kritiķi viņu dēvē par ‘‘absolūti elektrizējošu skatuves mākslinieci ar ideālu balsi, kas ir kā radīta džezam un blūzam’’ (London Jazz News). Koncertā viņa izpildīs arī vairākas savas oriģinālkompozīcijas no albuma ‘‘Nightintales’’ – dzirkstoša kaleidoskopa, kurā organiski apvienots džezs, R & B, blūzs, pop un soulmūzika.

Talantīgā un jaunā dziedātāja Grēta Grantiņa ir labi pazīstama kā šova ‘‘X faktors’’ uzvarētāja. Ar īstas popzvaigznes cienīgu iznācienu viņa sajūsmināja žūriju un klausītājus, līdzās naudas balvai iegūstot arī sadarbības līgumu ar prestižo ierakstu kompāniju  ‘‘Universal Music Group’’. Grēta ieguvusi muzikālo izglītību Talsu mūzikas skolā, Ventspils mūzikas vidusskolā un Rīgas Doma kora skolā, bet pašlaik turpina mācības Latvijas Universitātē. Līdz šim Grēta darbojusies grupā “Insomnia”, piedalījusies izrādē “Kaupēn, mans mīļais” un Mārtiņa Brauna koncertprogrammā “Veltījums”.

Intars Busulis uzskatāms par mūslaiku izcilāko latviešu estrādes dziedātāju, kura uzstāšanās vienmēr ir uzlādētas ar pozitīvu emociju lādiņu, temperamentu, degsmi un tikai viņam piemītošo skatuves harismu. Intara sadarbība ar komponistu Kārli Lāci un Abonementa orķestri jau vainagojusies daudzās koncertprogrammās, turnejās un veiksmīgos albumos.

Koncertā skanēs enerģētiski uzlādētās Gunāra Rozenberga un Maikla Džeksona kompozīcijas, Intara Busuļa populārākie hiti, Stinga balādiskie šedevri, valdzinošā smeldze Kvinsija Džounsa mūzikā, Villija Diksona neatvairāmais blūza grūvs, Semija Kāna jutekliskā džeza mīlas lirika, Raimonda Paula iemīļotās melodijas un citi skaņdarbi.

28. May, 20:00
DZINTARI CONCERT HALL