Latvijas Radio bigbends

Jāņa Erenštreita 80 gadu jubilejas koncerts


Man mūža nepietiek,
Lai izdziedātu viena rīta dotās 
dziesmas. 
(O. Vācietis)

Latvijas koru kultūra nav iedomājama bez Jāņa Erenštreita devuma, izauklētā un starptautisku atzinību ieguvušā Emīla Dārziņa zēnu kora, kas iesāk jaunu ēru zēnu kora kustībā Latvijā. Tagad koris ir Rīgas Doma zēnu koris, un to turpina vadīt Jāņa Erenštreita skolnieks Mārtiņš Klišāns. 
No Līvzemes Miķeļtorņa zvejnieka dēla, kas Mazibres skolā pirmo reizi tā īsti izdzird kora skanējumu skolas zālē, līdz mūža darba  - Rīgas Doma kora skolas dibināšanai. 
Jānis Erenštreits ir izcils pedagogs un kordiriģents, kas saredz mazajā cilvēkā apdāvinātības un talanta dzirksti, ļauj tai skoloties! Jāna Erenštreita skolnieki ir tagadējie Latvijas kora mūzikas dzīves vadītāji. 
Koncerta stāstā varēsim ieklausīties gaviļnieka Jāņa Erenštreita domās un atmiņās, bet koncerta mūzikas svētku ziedu vainagu savīs no dziesmām, mīlestības un apsveikuma akordiem jubilāra skolēni, Rīgas Doma kora skolas saime! 
Kā pirms gadiem, tā arī jubilejas koncertā Maestro Raimonds Pauls kopā ar Jāni Erenštreitu kopā muzicēs un uznesīs mūs mūzikas, kora dziesmas un dvēseles dziesmas viļņu galotnēs.

 

Dalībnieki

Raimonds Pauls, klavieres

Daumants Kalniņš, Gunārs Kalniņš, Grēta Grantiņa, Jānis Šipkēvics, balss

Grupa “Instrumenti” 
Vokālās grupas "Framest" un "Latvian Voices"
Latvijas Radio bigbends

Gundars Āboliņš, Jolanta Strikaite-Lapiņa, koncerta vadītāji

17. June, 20:00
DZINTARI CONCERT HALL